Czujnik ruchu mikrofalowy DRM-01 24 V

Czujnik ruchu mikrofalowy DRM-01 24 V

DRM-01-24V, 5908312594642

Opis produktu

Czujnik ruchu mikrofalowy 
Montaż nawierzchniowy
IP20
Z funkcją czujnika obecności i automatem zmierzchowym

Czujnik ruchu służy do automatycznego, czasowego załączania oświetlenia w przypadku pojawienia się osoby lub innego obiektu w takich miejscach, jak korytarze, podwórza, podejścia i podjazdy, garaże, itp.

Działanie mikrofalowego czujnika ruchu

Mikrofalowy czujnik ruchu DRM-01 emituje i odbiera fale elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości 5,8 Ghz. Czujnik wykrywa zmiany w odbiciu fal spowodowane przemieszczeniem się obiektu w obszarze detekcji. Czujnik rozpoznaje ruch obiektu do i od czujnika ruchu. Ruch w polu detekcji powoduje automatyczne załączenie oświetlenia. Od momentu załączenia ciągły ruch powoduje trwałe załączenie tego oświetlenia. Dopiero brak ruchu w polu detekcji wyzwala czas podtrzymania oświetlenia. Ponowny ruch w polu detekcji i jego zanik w trakcie odmierzania czasu, wyzwoli czas podtrzymania od początku. Charakter działania pozwala wykorzystać DRM jako czujnik obecności osób. Po nastawionym czasie oświetlenie zostanie wyłączone automatycznie. Mikrofalowy czujnik ruchu DRM-01 wyposażony jest w automat zmierzchowy, uniemożliwiający załączenie sterowanego oświetlenia w ciągu dnia. Stan detekcji i gotowość do załączenia oświetlenia aktywowane są dopiero po zmierzchu. Czas aktywacji czujnika ruchu może być korygowany przez użytkownika potencjometrem. Dodatkowo istnieje możliwość regulacji obszaru pola detekcji w zakresie  promienia 3 ÷ 10 m (dla h = 2,5 m). Możliwa jest również regulacja czasu załączenia odbiornika w zakresie 5 s ÷ 12 min. Załączenie odbiornika sygnalizowane jest świeceniem LED zielonej. Mikrofalowy czujnik ruchu DRM-01 może pracować wewnątrz pomieszczeń. Mikrofalowy czujnik ruchu pozwala na detekcję ruchu przez płyty drewniane, płyty kartonowo-gipsowe, szkło i tworzywa sztuczne. 

Zmiany temperatury nie wpływają na detekcję ruchu.
     

Czujnik ruchu mikrofalowy DRM-01 24 V
 

UWAGA!
Moc promieniowania mikrofalowego jest stosunkowo niska i jest całkowicie bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Jej wartość wynosi poniżej 10 mW. Dla porównania kuchenka mikrofalowa i telefon komórkowy promieniują z mocą ok. 1000 mW (100 razy mocniej).

  Napięcie zasilania18÷24 V AC
Maksymalny prąd obciążenia AC-15 A *
Próg zadziałania - regulowany2÷2000 Lx
Opóźnienie zadziałaniamniej niż 1 s
Częstotliwość promieniowania mikrofalowego5,8 GHz
Maksymalna moc promieniowania10 mW
Promień detekcji - regulowane (dla wysokości równej 2,5 m)1÷10 m
Czas załączenia odbiornika - regulowany5 s ÷ 12 min.
Pole detekcji poziomej360°
Rodzaj detekcjipromieniowanie mikrofalowe
Przyłączezaciski 1mm²
Moment dokręcający0,25 Nm
Pobór mocy0,9 W
Temperatura pracy-25 ÷ 50 °C
Wymiary46 × 93 × 42 mm
Montażdo zabudowy
Stopień ochronyIP20
* Obciążenie o charakterze rezystancyjnym [AC-1]. W przypadku obciążeń o innym charakterze (np. oświetlenie LED) maksymalny prąd obciążenia może być znacząco niższy.
Więcej informacji: www.fif.com.pl/pl/content/24-wskazowki
Czujnik ruchu mikrofalowy DRM-01 24 V

Czujnik ruchu mikrofalowy DRM-01 24 V