Czujnik ruchu DR-04 B czarny

Czujnik ruchu DR-04 B czarny

DR-04B, 5908312598107

Opis produktu

Pasywny czujnik ruchu

Do montażu natynkowego

IP65

Czujnik ruchu służy do automatycznego, czasowego załączania oświetlenia w przypadku pojawienia się osoby lub innego obiektu w takich miejscach, jak: korytarze, podwórza, podejścia i podjazdy,  garaże, itp.

Jak działa czujnik ruchu?

Czujnik ruchu na podczerwień (pasywny czujnik ruchu) wykrywa źródła ciepła, które przemieszczają się w obszarze jego działania. Na skuteczność jego działania ma wpływ ilość ciepła emitowanego przez poruszający się obiekt, jego wielkość oraz kierunek ruchu i prędkość, z jaką obiekt się przemieszcza. Duże znaczenie ma także temperatura otoczenia.

Efektywność pasywnego czujnika ruchu będzie  najmniejsza, gdy temperatura poruszającego się obiektu jest zbliżona do temperatury otoczenia (np. nasłonecznione pomieszczenie, kaloryfer w polu detekcji, itp.). Na zmniejszenie efektów działania pasywnego czujnika ruchu ma także mała prędkość poruszającego się w  bezpośrednio w kierunku czujnika obiektu. Jeżeli rozmiary poruszającego się obiektu będą niewielkie- w porównaniu z obszarem strefy detekcji-wówczas praca czujnika ruchu też może być zakłócona.

Do nieprawidłowej pracy pasywnego czujnika ruchu mogą sie również przyczynić źródła światła znajdujące się w polu jego detekcji . Załączenie lub wyłączenie światła powoduje dużą i szybką zmianę temperatury żarówki, co może być zinterpretowane przez czujnik ruchu jako poruszający się obiekt.

 

Napięcie zasilania195÷265 V AC
Maksymalny prąd obciążenia AC-15 A *
Czas wyłączenia10 s±3 s ÷ 15 min. (±2 min.)
Próg aktywacji zmierzchowej3÷2000 Lx
Detekcja ruchu0,6÷1,5 m/s
Pole detekcji poziomej0°÷180°
Pole detekcji pionowej0°÷45°
Maks. regulowany promień detekcji (h: 2.5 m, Temp. ˂ 24 °C)12 m
Wysokość montażu czujnika1,8÷2,5 m
Zakres obrotu głowicy - w poziomie/w pionie60°/180°
Rodzaj detekcjipromieniowanie podczerwone
Przyłączezaciski śrubowe 1,5 mm²
Pobór mocy0,5 W
Temperatura pracy-20÷40°C
Wymiarygłowica rozłożona pionowo: S80×W52×G120 mm; głowica złożona poziomo: S80×W52×G95 mm
Montażnatynkowy
Stopień ochronyIP65 - hermetyczny
* Obciążenie o charakterze rezystancyjnym [AC-1]. W przypadku obciążeń o innym charakterze (np. oświetlenie LED) maksymalny prąd obciążenia może być znacząco niższy.
Więcej informacji: www.fif.com.pl/pl/content/24-wskazowki
DR-04 schemat podłączenia


Czujnik ruchu DR-04 B czarny


Czujnik ruchu DR-04 B czarny