Licznik czasu pracy MB-LG-4 Hi

Licznik czasu pracy MB-LG-4 Hi

MAX-MB-LG-4HI, 5908312598466

Opis produktu

Licznik czasu pracy 4-kanałowy z wyjściem MODBUS RTU.
Wyjścia liczące wysokonapięciowe.


Licznik MB-LG-4 jest 4-kanałowym, jednokierunkowym licznikiem czasu pracy z możliwością wymiany zarejestrowanych danych za pomocą portu RS-485 zgodnie z protokołem MODBUS RTU.

Funkcje

  • 4 niezależne liczniki
  • wyniki całościowe w wartościach FLOAT (zmiennoprzecinkowe) dla godzin oraz INT (całkowite) w rozbiciu wyniku na sekundy, minuty, godziny, dni (4 rejestry na jeden licznik)
  • wejście licznikowe przystosowane do pracy z sygnałami AC/DC
  • wybór opcji wyzwolenia stanu 1: wysokim lub niskim poziomem napięcia
  • filtr czasowy, umożliwiający ograniczenie maksymalnej długości sygnału wejściowego (eliminacja zakłóceń na wejściu licznika)
  • pamięć stanu licznika po zaniku napięcia zasilania
  • funkcja wejścia cyfrowego

Działanie
Licznik czasu pracy MB-LG-4 to 4-kanałowym licznik jednokierunkowy. Każdy kanał jest niezależny i zlicza  czas pracy zgodnie z indywidualnymi nastawami. Wynik przedstawiany jest w postaci liczby zmiennoprzecinkowej oraz równolegle jako wartości całkowite w rozbiciu na składowe w postaci dni, godzin, minut i sekund. Licznik posiada funkcję programową, umożliwiającą wyzerowanie stanu licznika każdego kanału niezależnie. Czas maksymalny to ok. 150 lat. Po osiągnięciu maksymalnej liczby (przepełnieniu) licznik automatycznie resetuje się i liczy od 0. Moduł posiada konfigurowalne opcje zliczania sygnałem niskim (0V) lub wysokim (V+) oraz zamknięciem lub otwarciem obwodu sygnału wejściowego. Licznik posiada możliwość nastawy minimalnej długości czasu sygnału wejściowego, który będzie widziany na wejściu i zostanie potraktowany jako aktywacja wejścia (filtr czasowy). Krótsze sygnały są ignorowane. Służy to do wyeliminowania zakłóceń (fałszywych impulsów) mogących pojawić się na wejściu.
Wejście liczące może być wykorzystywane jako wejście cyfrowe DI z możliwością odczytu jego stanu.
Odczyt wartości zliczonych, nastawę wszystkich parametrów zliczania, komunikacji i wymiany danych realizujemy poprzez port RS-485 za pomocą protokołu komunikacyjnego MODBUS RTU. Załączenie napięcia zasilania sygnalizowane jest świeceniem LED zielonej U. Poprawna wymiana danych miedzy modułem i drugim urządzeniem sygnalizowana jest świeceniem LED żółtej Tx.

MB Config
Program umożliwia testowy odczyt wartości oraz dokonanie nastaw parametrów komunikacyjnych i konfiguracyjnych przetwornika.Komunikacja modułu z PC za pomocą konwertera USB  CN-USB-485
Program bezpłatny.

Napięcie zasilania9÷30 V DC
PortyRS-485
Protokół komunikacyjnyMODBUS RTU
Napięcie wejścia liczącego160÷265 V AC/DC
Ilość wejść cyfrowych4
Typ pracySLAVE
Prędkość - ustawiana1200÷115200 bit/s
Bity danych8
Bity stopu1 / 1.5 / 2
Bity parzystościEVEN / ODD / NONE
Adres1÷247
Maksymalnie mierzony czas150 lat
Maksymalna częstotliwość sygnału wejściowego100 Hz
Przyłączezaciski śrubowe 2,5 mm²
Moment dokręcający0,4 Nm
Pobór mocy0,3 W
Temperatura pracy-20÷50°C
Wymiary1 moduł (18 mm)
Montażna szynie 35 mm
Stopień ochronyIP20
Schemat podłączenia
Realizacja podłączenia wejść liczących i cyfrowychNastawa adresu sieciowego

Parametry protokołu MODBUS RTU