Licznik zużycia energii LE-04d

Licznik zużycia energii LE-04d

LE-04d

Opis produktu

Trójfazowy. Dwutaryfowy. Prąd 100 A.
LE-04d jest statycznym (elektronicznym) wzorcowanym wskaźnikiem  energii elektrycznej prądu przemiennego trójfazowego w układzie bezpośrednim. Wskaźnik przystosowany jest do współpracy z zewnętrznym zegarem sterującym i przeznaczony jest do pomiaru i rozliczeń w systemie dwutaryfowym.

Działanie
Specjalny układ elektroniczny pod wpływem przepływającego prądu i przyłożonego napięcia w każdej fazie generuje impulsy w ilości proporcjonalnej do pobieranej energii elektrycznej w tej fazie. Pobór energii w fazie sygnalizowany jest miganiem odpowiedniej LED (L1, L2, L3). Suma impulsów z trzech faz sygnalizowana miganiem LED (800 imp/kWh) przeliczana jest na energię pobraną w całym układzie trójfazowym, a jej wartość wskazywana jest przez segmentowy wyświetlacz LCD.
Cyfry po przecinku oznaczają części setne  (0.11 kWh =110 Wh).
Wskaźnik przystosowany jest do rejestracji wartości energii elektrycznej w systemie dwutaryfowym. Do wskazań wartości poboru energii w danej taryfie służą oddzielne wyświetlacze T0 i T1.
Przełączenie między taryfami odbywa się w momencie podania napięcia sterującego na wejście D licznika (zaciski 10-11). Służyć do tego może zewnętrzny zegar sterujący. Licznik T0 sczytuje wartość poboru energii przy braku napięcia sterującego na wejściu D. Licznik T1 sczytuje wartość poboru energii od momentu pojawienia się napięcia sterującego na wejściu D, aż do jego zaniku. Praca danego licznika sygnalizowana jest świeceniem odpowiedniej LED.
 

Uwaga!
Wskaźnik posiada wyjście impulsowe VO. Pozwala to na podłączenie innego urządzenia impulsowego sczytującego (SO) generowane impulsy przez licznik. Do poprawnej pracy licznika nie jest wymagane podłączenie dodatkowego urządzenia.

Wskaźnik posiada możliwość plombowania osłon zacisków wejściowych i wyjściowych uniemożliwiające zrobienie obejścia licznika.
 

Typtrójfazowy
Protokół komunikacyjnybrak
ZgodnośćIEC61036
Napięcie odniesienia3×400 V+N
Prąd bazowy10 A
Prąd maksymalny100 A
Minimalny prąd mierzony0,04 A
Dokładność pomiaru zgodnie z IEC61036klasa 1
Zakres wskazań liczydła0÷99999,99 kWh
Stała licznika(1,25 Wh/imp) 800 imp/kWh
Sygnalizacja sczytywania2 x LED czerwona
Prąd podłączenia SO+ SO-maks. 30 mA
Czas impulsu SO+ SO-30 ms
Klasa dokładności1
Sygnalizacja poboru prądu3×LED czerwona
Wyjście impulsowe VOotwarty kolektor
Napięcie podłączenia VOmaks. 24 V DC
Przyłączezaciski śrubowe 25 mm²
Temperatura pracy-20÷55°C
Wymiary7 modułów (122 mm)
Montażna szynie 35 mm
Stopień ochronyIP20
30 innych produktów w tej samej kategorii: