Licznik zużycia energii LE-01MR

Licznik zużycia energii LE-01MR

LE-01MR, 5908312599968

Opis produktu

Jednofazowy wskaźnik zużycia energii elektrycznej. 

LE-01MR jest statycznym (elektronicznym) wzorcowanym licznikiem energii elektrycznej prądu przemiennego jednofazowego w układzie bezpośrednim. Służy do wskazań i rejestracji pobranej energii elektrycznej oraz parametrów sieci zasilającej z możliwością zdalnego odczytu wskazań poprzez przewodową sieć standardu RS-485.

Zgodność
Dyrektywa 2004/22/EC. MID 0120/SGS0305
Norma EN50470-1/3 
 

Mierzone wartości

Energia czynna pobrana / oddana
lub
Energia czynna pobrana / bierna pobrana
Napięcie
Prąd
Częstotliwość
Moc czynna
Moc bierna
Moc pozorna
Współczynnik mocy
AE+ /AE- [kWh]

AE+ / RE+ [kvarh]
U [V]
I [A]
F [Hz]
P [W] [kWh]
Q [var]
S [VA]
cosϕ


   

Działanie
Jednofazowy licznik LE-01MR pod wpływem przepływającego prądu i przyłożonego napięcia dokonuje precyzyjnego pomiaru ilości pobieranej energii elektrycznej. Pobór energii sygnalizowany jest przez miganie diody LED (1000 i/kWh). Dodatkowo licznik dokonuje pomiaru parametrów sieci zasilającej oraz temperatury własnej układu. Wartości wskazywane są cyklicznie na wyświetlaczu LCD. Zmiana parametru następuje domyślnie co 5 sekund lub z ustawioną częstotliwością przez użytkownika oraz ręcznie za pomocą przycisku na czole licznika. Wyświetlacz jest aktywny przy załączonym zasilaniu wskaźnika. Licznik w sieci komunikacyjnej pracujący jako urządzenie typu Slave . Komunikacja odbywa się zgodnie ze standardem Modbus RTU przez port szeregowy RS-485. Odczytane wartości rejestrów po przeliczeniu dają wyniki zgodne ze wskazaniami na wyświetlaczu wskaźnika. Każdy z liczników identyfikowany jest przez unikalny adres nadawany przez użytkownika.  

Uwaga!
Wskaźnik posiada możliwość plombowania osłon zacisków  wejściowych i wyjściowych, co uniemożliwia zrobienie obejścia licznika.

Licznik oznakowany jest indywidualnym numerem fabrycznym umożliwiającym jednoznaczną jego identyfikację. Oznakowanie jest nieusuwalne (grawer laserowy). 

Program serwisowy


LE Config
Program umożliwia testowy odczyt wartości naliczonej energii oraz dokonanie nastaw podstawowych parametrów licznika.

Program LE Config > pobierzKomunikacja PC-LE za pomocą konwertera USB CN-USB-485 
Program bezpłatny.
    

 

Programy do zdalnego odczytu wskazań liczników
LE-01M, LE-03M, LE-03M-CT, LE-01MR, LE-03MP, LE-1MQ, LE-03MQ, LE-03MQ-CT, LE-01MW, LE-03MW, LE-03MW-CT
  

MeternetPRO
Program MeternetPRO umożliwia zdalny odczyt stanów oraz wskazań liczników, multimetrów, przetworników pomiarowych, modułów rozszerzeń wejść/wyjść i innych urządzeń pomiarowych komunikujących się zgodnie z protokołem Modbus RTU. Aplikacja  jest integralną częścią programu Excel. Odczytane dane przedstawiane są w tabeli programu. Dane można dowolnie kształtować zgodnie z programowymi funkcjami arkusza kalkulacyjnego. Wymiana danych pomiędzy urządzeniami a aplikacją realizowana jest po sieci RS-485 lub sieci lokalnej LAN. Program wraz z bazą danych zainstalowany jest na specjalnym serwerze MT-CPU-1, który pracuje w sieci lokalnej. Programowy interfejs użytkownika jest aplikacją web'ową (stroną internetową). Dostęp do programu jest poprzez dowolną przeglądarkę internetową. W przypadku sieci LAN  z publicznym adresem IP istnieje możliwość konfiguracji pracy programu i odczytu danych poprzez internet.
 


   

Moduł rozliczeń abonentowych zużycia energii elektrycznej
Moduł rozliczeń abonentowych zużycia energii elektrycznej lub innych rejestrowanych wartości narastających, np. zużycia wody, ciepła, itp. Pozwala na wyliczanie przyrostów wartości w wyznaczonych okresach rozliczeniowych (przedziałach czasowych). Cykle: miesięczny, tygodniowy, dzienny, godzinowy. Moduł pozwala na tworzenie wielu indywidualnych i równolegle pracujących raportów.
 

  
   

 

Czytaj więcej!

Wykonanie sieci komunikacyjnej dla liczników z portem RS-485.
Typjednofazowy
PortyRS-485
Protokół komunikacyjnyMODBUS RTU
ZgodnośćDyrektywa MID 2014/32/EU
Napięcie odniesienia230 V AC
Prąd bazowy5 A
Prąd maksymalny100 A
Minimalny prąd mierzony0,02 A
Pobór własny licznika8 VA; 0,4 W
Zakres wskazań liczydła0÷99999,99 kWh
Stała licznika(1 Wh/imp) 1000 imp/kWh
Sygnalizacja sczytywaniaLED czerwona
Klasa dokładnościB
Przyłączezaciski śrubowe 25 mm²
Temperatura pracy-20÷65°C
Wymiary1 moduł (18 mm)
Montażna szynie 35 mm
Stopień ochronyIP20