Licznik zużycia prądu LE-01M z transmisją danych

Licznik zużycia prądu LE-01M z transmisją danych

LE-01M, 5908312594390

Opis produktu

Licznik zużycia energii LE-01M z transmisją danych to licznik prądu przemiennego jednofazowego w układzie bezpośrednim.
Licznik prądu zgodny z dyrektywą MID.

LE-01M jest statycznym (elektronicznym) wzorcowanym miernikiem energii elektrycznej. Służy do wskazań i rejestracji pobranej energii elektrycznej z możliwością transmisji danych poprzez przewodową sieć standardu RS-485 zgodnie z Modbus RTU. Dzięki transmisji danych możliwy jest zdalny odczyt parametrów i stanów licznika przez sieć internetową na komputerze PC.

Zgodność
MID 2004/22/EC
EN 50470-1/3 


 
 

Działanie
Licznik prądu LE-01M pod wpływem przepływającego prądu i przyłożonego napięcia dokonuje precyzyjnego pomiaru ilości pobieranej energii elektrycznej. Pobór energii sygnalizowany jest poprzez miganie diody LED (1600 imp/kWh), a jej wartość wskazywana jest przez wyświetlacz LCD. Cyfry po przecinku oznaczają setne części kWh (0.01 kWh = 10 Wh).
Komunikacja ze wskaźnikiem pracującym jako urządzenia typu SLAVE odbywa się zgodnie ze standardem Modbus RTU przez port szeregowy RS-485. Odczytane wartości rejestrów po przeliczeniu dają wynik w kWh zgodny ze wskazaniami na wyświetlaczu licznika prądu. Każdy ze wskaźników identyfikowany jest poprzez unikalny adres nadawany przez użytkownika..
   

 
 


 

Uwaga!
Licznik zużycia prądu LE-01M posiada wyjście impulsowe SO+ - SO-. Pozwala to na podłączenie innego urządzenia impulsowego sczytującego (SO) generowane impulsy przez licznik. Do poprawnej pracy licznika nie jest wymagane podłączenie dodatkowego urządzenia.
Urządzenie posiada możliwość plombowania osłon zacisków wejściowych i wyjściowych uniemożliwiającą zrobienie obejścia licznika.
   

LE Config - bezpłatny program serwisowy do licznika zużycia prądu

Dzięki programowi LE Config możliwa jest transmisja danych z licznika prądu do komputera PC, testowy odczyt wartości naliczonej energii przez licznik i dokonanie podstawowych ustawień parametrów licznika.

LE Config współpracuje również z licznikami zużycia prądu:
LE-01M, LE-03M, LE-03M-CT, LE-01MR, LE-03MP, LE-1MQ, LE-03MQ, LE-03MQ-CT, LE-01MW, LE-03MW, LE-03MW-CT

Do pobrania tu: Program LE Config > pobierz

Dla komunikacji licznika zużycia prądu LE-01M z komputerem niezbędny jest konwerter USB CN-USB-485 ►

Poniżej okno aplikacji LE Config:
Okno aplikacji LE Config do komunikacji licznika prądu z komputerem

 

MeternetPRO - transmisja danych i zdalny odczyt stanów licznika zużycia prądu

Program MeternetPRO służy do zdalnego odczytu transmitowanych danych dotyczących stanów oraz wskazań liczników, a także innych urządzeń pomiarowych komunikujących się zgodnie z protokołem Modbus RTU. Aplikacja stanowi integralną częścią programu Excel. Odczytane dane przedstawiane są w tabeli programu. Dane można dowolnie kształtować zgodnie z programowymi funkcjami arkusza kalkulacyjnego. Transmisja danych pomiędzy urządzeniami a aplikacją realizowana jest po sieci RS-485 lub sieci lokalnej LAN. Program wraz z bazą danych zainstalowany jest na specjalnym serwerze MT-CPU-1, który pracuje w sieci lokalnej. Programowy interfejs użytkownika jest aplikacją web'ową (stroną internetową). Dostęp do programu umożliwia dowolna przeglądarka internetowa. W przypadku sieci LAN z publicznym adresem IP istnieje możliwość konfiguracji pracy programu i transmisji danych poprzez internet.
 

Zestawienie danych na ekranie komputera z programu Meternet PRO
   

Moduł rozliczeń abonentowych zużycia energii elektrycznej
Moduł rozliczeń abonentowych zużycia energii elektrycznej lub innych rejestrowanych wartości narastających, np. zużycia wody, ciepła, itp. Pozwala na wyliczanie przyrostów wartości w wyznaczonych okresach rozliczeniowych (przedziałach czasowych). Cykle: miesięczny, tygodniowy, dzienny, godzinowy. Moduł pozwala na tworzenie wielu indywidualnych i równolegle pracujących raportów.
 

    
 
 

Typjednofazowy
PortyRS-485
Protokół komunikacyjnyMODBUS RTU
ZgodnośćDyrektywa MID 2014/32/EU
Napięcie odniesienia230 V AC ±30%
Prąd bazowy5 A
Prąd maksymalny80 A
Minimalny prąd mierzony0,04 A
Pobór własny licznika10 VA; 2 W
Zakres wskazań liczydła0÷99999,99 kWh
Stała licznika(0,625 Wh/imp) 1600 imp/kWh
Sygnalizacja sczytywaniaLED czerwona
Wyjście impulsowe SO+ SO-otwarty kolektor
Napięcie podłączenia SO+ SO-maks. 27 V DC
Prąd podłączenia SO+ SO-maks. 27 mA
Czas impulsu SO+ SO-34÷80 ms
Klasa dokładnościB
Przyłączezaciski śrubowe 25 mm²
Wymiary4,5 modułu (75 mm)
Montażna szynie 35 mm
Stopień ochronyIP20